Werkplaats en parkeerplaatsen creëren
De hal, met een omvang van 115 bij 30 meter, werd omgebouwd tot showroom en werkplaats voor camperspecialist Duijndam Delft. Om voldoende ruimte voor het parkeren van campers te creëren, werd de gevel van de hal met 25 meter verplaatst en voorzien van een luxe vliesgevel. Dit gaf de ruimte een eigentijdse uitstraling en zorgde ervoor dat het terrein optimaal benut kon worden.
De werkplaats werd ingericht met alle benodigde materialen om campers en caravans te kunnen keuren en repareren. Dit omvatte het zagen van sparingen voor het inbrengen van hydraulische schaartafels. Daarnaast werden de HSB-wanden van het receptiekantoor, verkoopkantoor en de kantoren op de verdieping in onze werkplaats in Rijssen geprefabriceerd en ter plaatse gemonteerd.
Circulair bouwen en hergebruik van materialen
Circulair bouwen was een van de belangrijkste thema’s in dit project. De opdrachtgever zag de enorme potentie van het oude pand en koos ervoor om zoveel mogelijk hergebruikte materialen in de verbouwing te verwerken. De houten en stalen draagconstructie van de hal werd behouden en is nu een van de eyecatchers van het pand. De volledige verdiepingsvloer, inclusief de kantoorruimtes, is opgebouwd uit hergebruikte materialen. De HSB vloerelementen, die eerder werden gebruikt in een project in Rotterdam, kregen nu een tweede leven. Ook de HSB-delen en kolommen die daar dienst deden als werktafels, kregen een permanente plek als verdiepingsvloer.
Opdrachtgever en locatie
De opdrachtgever van dit project is de familie Duijndam, die het bedrijf Duijndam Delft runt, een specialist op het gebied van campers en caravans. Het project werd gerealiseerd in Delft, een stad die bekendstaat om zijn rijke historie en innovatieve benadering van duurzaamheid. De verbouwing van de oude hal naar een moderne caravan- en campershowroom en werkplaats in Delft is een perfect voorbeeld van hoe circulair bouwen kan bijdragen aan een duurzamere toekomst.